Niedziela, 17 styczeń 2021

mgr Edyta Chmielewska
mgr Paweł Birecki

J. angielski: mgr Sylwia Romian

1. „Mijają dni, miesiące, lata” (04.01-8.01.2020)
  2. „Zwierzęta są głodne” (11.01-15.01.2021)
  3. „Babcia i dziadek”(18.01-22.01.2021)
  4. „Zimo, baw się z nami” (25.01-30.01.2021)

Styczeń w grupie 3-latków

• wykonamy prace plastyczne: orgiami, laurkę, zimę.
  • wysłuchamy wierszy i opowiadań: A. Widzowskiej „Urodzinowe przyjęcie”, I. Suchorzewskiej „Domek dla ptaszków”, I.R. Salach „Życzenia”, I.R. Salach „Najlepszy prezent”, I.R. Salach „Śnieg”;
  • poznamy piosenki :„Smutny czy wesoły?”, „Babcia i dziadek”, „Głodny wróbelek”, „Bałwanek”;
  • będziemy utrwalać nazwy podstawowych kolorów, pór roku,
  • zapoznamy się ze zjawiskiem powstawania dnia i nocy,
  • poznamy dawną stolicę Polski – Kraków, jego historię i zabytki (Wawel, Rynek Główny, Bazylika Mariacka, Katedra Wawelska itp.),
  • będziemy doskonalić umiejętność liczenia do 3 i więcej,
  • nauczymy się rozróżniać dźwięki wysokie i dźwięki niskie,
  • będziemy uczestniczyć w uroczystości grupowej „Dzień wiedzy o zwierzętach Arktyki”
  • przygotujemy uroczystość z okazji DNIA BABCI I DZIADKA
  • będziemy oglądać teatrzyk i bawić się sylwetami
  • będziemy uczestniczyć w zabawie karnawałowej „Świat bajki”

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

• kształtowanie umiejętności samoobsługowych ( rozwijanie sprawności niezbędnych w codziennych sytuacjach związanych z ubieraniem się, jedzeniem, higieną osobista);
  • zwiększenie sprawności manualnej (sprawności manipulacyjnej dłoni oraz grafomotorycznej)
  • doskonalenie orientacji w schemacie ciała przez wskazywanie i pokazywanie u siebie i drugiej osoby poszczególnych części ciała.

Język Angielski 3-latki

1. Zapoznanie dzieci  z historią bałwanka „ Mr Snow”. Nauka rymowanki „ Take a tissue”. Zabawa ruchowa „ Simon says”.
  2. Nauka piosenki „ Winter is fun”. Powtórzenie i utrwalenie słownictwa( Winter, angel, snowball,snowman)
  3. Grandparents day. Nauka zwrotu „I love You”. Poznajemy rymowankę „ Grandma’s Glasses”
  4. Let’s play today- zabawy w kole z piosenkami, które poznaliśmy w j. angielskim. Nauka piosenki „Old Bear”, zabawa „hide and seek”.

Grupa Tygryski sala nr 1

Adres email: tygryski.pp2@onet.pl

Plan pracy grupy realizowany jest na podstawie Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego wynikającej z Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 lutego 2017r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej, w tym dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym, kształcenia ogólnego dla branżowej szkoły I stopnia, kształcenia ogólnego dla szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy oraz kształcenia ogólnego dla szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy oraz kształcenia ogólnego dla szkoły policealnej (Dz. U. poz. 356 oraz z 2018r. Poz. 1679) ogłoszonego dnia 24 lutego 2017r. Obowiązuje od dnia 1 września 2017r.

Poniżej link, z którym należy się zapoznać

Wybrany program wychowania przedszkolnego w grupie 3latków: „Odkrywam siebie”,
Złota kolekcja W. Żaba-Żabińska, Grupa MAC

Grupy łączone: rano 6:30-8:30 sala nr 1, po południu 15:30-16:30 sala nr 3.

Nieobecność dzieci można zgłaszać sms-em do p.Pauliny Ćwiklik.

ZAŁĄCZNIKI DO POBRANIA
  • Data aktualizacji: 2021-01-17 16:31:41