Środa, 25 listopad 2020

mgr Edyta Chmielewska
mgr Paweł Birecki

J. angielski: mgr Sylwia Romian

1. Pada deszcz (02.11-06.11.2020r.)
  2. Dbamy o zdrowie .(09.11-13.11.2020r.)
  3. Domowi ulubieńcy .(16.11-20.11.2020r.)
  4. Urządzenia w moim domu .(23.11-27.11.2020r.)

W  listopadzie w grupie 3-latków

• wysłuchamy opowiadań i wierszy: Janiny Porazińskiej „Dziadzio Mrok”, Romana Pisarskiego „Kot”, Anny Świrszczyńskiej „Pimpuś”, Doroty Gellner „Żelazko”
  • nauczymy się wiersza Iwony Róży Salach „Idzie kotek”
  • poznamy gatunki zwierząt chronionych w Polsce
  • będziemy liczyć i posługiwać się liczebnikami głównymi w zakresie 3
  • będziemy bawić się przy muzyce
  1.  „Pada deszcz”, -->>pobierz
  2. „Czysty przedszkolak”, -->>pobierz
  3.  „Mój dom” -->>pobierz
  • będziemy uczyć się zgodnie bawić, dzielić zabawkami i stosować zwroty grzecznościowe
  • będziemy rozwijać sprawność manualną podczas wykonywania prac plastycznych
  • poznamy naszą stolicę- Warszawę z najważniejszymi zabytkami i ciekawymi miejscami-Opole
  • będziemy lepić z plasteliny, rysować kredkami, kleić, malować farbami
  • będziemy starać się wykonywać czynności samoobsługowe samodzielnie
  • będziemy kształtować umiejętność liczenia obiektów metodą Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej

Czwartek 12.11.2020r.

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Wyzwanie Teodora"

Opis projektu

Teodor to bocian, przyjaciel dzieci, a zwłaszcza przedszkolaków. Ten wyjątkowy bocian wie, jak ważne jest dbanie o wszechstronny rozwój dzieci, ale równocześnie pamięta zawsze o tym, aby zwracać uwagę na potrzeby i uczucia innych. Dlatego postanowił zostać profesorem nauk przedszkolnych i przekazywać najmłodszym wiedzę oraz pomagać zdobywać nowe umiejętności, a jednocześnie mobilizując ich do jak najbardziej kreatywnych działań.

Projekt „Wyzwania Teodora” skierowany do przedszkoli i żłobków, to sposób na przekazanie dzieciom, czasem prostych, ale bardzo ważnych umiejętności i wartości. A wszystko za sprawą z pozoru zwykłego bociana. Teodor chce, aby przedszkolaki zdobyły siedem sprawności, które uważa za najbardziej przydatne, dlatego wyznaczy siedem zadań do wykonania. Będą one związane ze sportem, przygotowywaniem posiłku, okazywaniem pomocy, wyrażaniem emocji i uczuć, dbaniem o przyrodę, ale również znajdzie się coś dla małych artystów. Kto podejmie wyzwanie i poradzi sobie z zadaniem otrzyma odznakę, a gdy zbierze wszystkie, zostanie nagrodzony dyplomem profesora Teodora. Na placówki biorące udział w projekcie czeka certyfikat miejsca sprzyjającego wszechstronnemu rozwojowi dziecka.

Cele ogólne

Głównym celem niniejszego projektu jest wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka, ale także uświadomienie dzieciom, że o własny rozwój można dbać w każdym wieku, a pomoc okazywana innym jest równie ważna, jak troska o siebie samego. Natomiast wszelkie podejmowane działania mogą być kreatywnym wyzwaniem.

Cele szczegółowe

•  Dbanie o wszechstronny i indywidualny rozwój dzieci
  •  Zdobywanie różnych umiejętności (w zależności od wyboru sposobu realizacji danego zadania np.: przygotowywanie zdrowej przekąski, sadzenie rośliny, wykonanie pracy plastycznej, zaprezentowanie tańca itd.)
  • Rozwijanie umiejętności współpracy
  • Wyzwalanie pozytywnych emocji
  •  Rozwijanie kreatywności i twórczego myślenia
  • Rozwijanie samodzielności