Piątek, 22 styczeń 2021

mgr Edyta Chmielewska
mgr Paweł Birecki

J. angielski: mgr Sylwia Romian

1. „Mijają dni, miesiące, lata” (04.01-8.01.2020)
  2. „Zwierzęta są głodne” (11.01-15.01.2021)
  3. „Babcia i dziadek”(18.01-22.01.2021)
  4. „Zimo, baw się z nami” (25.01-30.01.2021)

Styczeń w grupie 3-latków

• wykonamy prace plastyczne: orgiami, laurkę, zimę.
  • wysłuchamy wierszy i opowiadań: A. Widzowskiej „Urodzinowe przyjęcie”, I. Suchorzewskiej „Domek dla ptaszków”, I.R. Salach „Życzenia”, I.R. Salach „Najlepszy prezent”, I.R. Salach „Śnieg”;
  • poznamy piosenki :
    • „Smutny czy wesoły?”,
    • „Babcia i dziadek”, -->> pobierz.mp3
    • „Głodny wróbelek”, „Bałwanek”;
  • będziemy utrwalać nazwy podstawowych kolorów, pór roku,
  • zapoznamy się ze zjawiskiem powstawania dnia i nocy,
  • poznamy dawną stolicę Polski – Kraków, jego historię i zabytki (Wawel, Rynek Główny, Bazylika Mariacka, Katedra Wawelska itp.),
  • będziemy doskonalić umiejętność liczenia do 3 i więcej,
  • nauczymy się rozróżniać dźwięki wysokie i dźwięki niskie,
  • będziemy uczestniczyć w uroczystości grupowej „Dzień wiedzy o zwierzętach Arktyki”
  • przygotujemy uroczystość z okazji DNIA BABCI I DZIADKA
  • będziemy oglądać teatrzyk i bawić się sylwetami
  • będziemy uczestniczyć w zabawie karnawałowej „Świat bajki”

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

• kształtowanie umiejętności samoobsługowych ( rozwijanie sprawności niezbędnych w codziennych sytuacjach związanych z ubieraniem się, jedzeniem, higieną osobista);
  • zwiększenie sprawności manualnej (sprawności manipulacyjnej dłoni oraz grafomotorycznej)
  • doskonalenie orientacji w schemacie ciała przez wskazywanie i pokazywanie u siebie i drugiej osoby poszczególnych części ciała.

Język Angielski 3-latki

1. Zapoznanie dzieci  z historią bałwanka „ Mr Snow”. Nauka rymowanki „ Take a tissue”. Zabawa ruchowa „ Simon says”.
  2. Nauka piosenki „ Winter is fun”. Powtórzenie i utrwalenie słownictwa( Winter, angel, snowball,snowman)
  3. Grandparents day. Nauka zwrotu „I love You”. Poznajemy rymowankę „ Grandma’s Glasses”
  4. Let’s play today- zabawy w kole z piosenkami, które poznaliśmy w j. angielskim. Nauka piosenki „Old Bear”, zabawa „hide and seek”.
Pasowanie na Przedszkolaka

W dniu 28 października 2020 w naszej grupie odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Dzieci zaprezentowały występ artystyczny składający się z wybranych dotąd poznanych piosenek, wierszy i zabaw. Na dzieci czekały dyplomy ślubowania oraz słodki poczęstunek.

• Data aktualizacji: 2021-01-21 21:37:07