Wtorek, 26 styczeń 2021

mgr Małgorzata Wisła

lic. Adriana Jurasz

J. angielski: mgr Sylwia Romian

1. Pr,,Mijają dni, miesiące, lata” – 04.01.2021r. - 08.01.2021r.
  2. ,,Zima i zwierzęta”  – 11.01.2021r. - 15.01.2021r.
  3. ,,Babcia i dziadek”– 18.01.2021r.- 22.01.2021r.
  4. „Projekt bezpieczeństwo” – 25.01.2021r. - 29.01.2021r.

W  styczniu w grupie 4-latków:
  • poznamy opowiadania: B. Szelągowskiej ,,,Przedstawienie dla dziadków”, E. Stadtmuller ,,Kasztanowe pogotowie” , M.Terlikowskiej, „U pana doktora”,
  • będziemy wspólnie rozmawiać na temat poznanych utworów, doskonalić umiejętność budowania dłuższych wypowiedzi i uważnie słuchać wypowiedzi innych,
  • zdobędziemy wiadomości przyrodnicze na temat zwyczajów wybranych zwierząt leśnych /sarna, jeleń, wiewiórka, zająć/, konieczności dokarmiania ptaków i innych zwierząt zimą,
  • przygotujemy niespodziankę dla Babci i Dziadka,
  • będziemy uczestniczyć w projekcie „Bezpieczeństwo”,
  • utrwalimy, uzupełnimy i uporządkujemy wiadomości na temat pracy policjanta, strażaka i doktora,
  • nauczymy się nowych piosenek: „Nie jestem już maluchem”, ,,Dokarmiamy ptaki”, ,Babcia i dziadek”,
  • wykonamy prace plastyczne: „Tort urodzinowy”,  ,,Paśnik” , „Kolorowe serwetniki dla babci i dziadka”,
  • zdobędziemy wiadomości na temat upływającego czasu i jego następstw: dzień i noc, pór roku,
  • będziemy kształtować umiejętność dostrzegania powtarzalności cyklu kalendarzowego: nazywać pory roku i ich charakterystyczne cechy wykorzystując zabawy matematyczne oraz  metodę Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej,
  • będziemy rozwijać umiejętności matematyczne dotyczące: porównywania i określania długości /„długi”, „krótki”/ za pomocą sznurka, przeliczania w  zakresie 4 i więcej,
  • utrwalimy znajomość  figur geometrycznych: koło, kwadrat i trójkąt oraz nazwy kolorów.

Ważne wydarzenia:
  • „Dzień wiedzy o zwierzętach Arktyki i Antarktydy” - uroczystość grupowa.
  •  Zabawia karnawałowa „Bajkowy świat” - uroczystość grupowa.

Na zajęciach z języka angielskiego poznamy:
  1. Czytamy bajkę „That’s not my snowman”. Powtórzenie i utrwalenie słownictwa związanego z zimą /hat, gloves ,scarf, snowflake/.
  2. Nauka rymowanki „ Take a tissue”. Śpiewamy piosenkę „Winter is fun”. Zabawa ruchowa „ Old Bear”.
  3. Grandparent’s day. Nauka zwrotu” I love you”. Nauka rymowanki” Grandma’s Glasses”.
  4. Zabawa rozwijająca pamięć i spostrzegawczość „ Guess What’s in my sack?”Powtórzenie i utrwalenie nazw zabawek /train, ball, blocks,doll, teddy Bear/.
Informacje ogólne
Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021
  1. Wdrażanie nowej podstawy programowej w szkołach ponadpodstawowych ze szczególnym uwzględnieniem edukacji przyrodniczej i matematycznej. Rozwijanie samodzielności, innowacyjności i kreatywności uczniów.
  2. Wdrażanie zmian w kształceniu zawodowym, ze szczególnym uwzględnieniem kształcenia osób dorosłych.
  3. Zapewnienie wysokiej jakości kształcenia oraz wsparcia psychologiczno – pedagogicznego wszystkim uczniom z uwzględnieniem zróżnicowania ich potrzeb rozwojowych i edukacyjnych.
  4. Wykorzystanie w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość. Bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych.
  5. Działania wychowawcze szkoły. Wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych.

PODSTAWA PROGRAMOWA

Plan pracy grupy realizowany jest na podstawie Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego wynikającej z Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 lutego 2017r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej, w tym dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym, kształcenia ogólnego dla branżowej szkoły I stopnia, kształcenia ogólnego dla szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy oraz kształcenia ogólnego dla szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy oraz kształcenia ogólnego dla szkoły policealnej (Dz. U. poz. 356 oraz z 2018r. Poz. 1679) ogłoszonego dnia 24 lutego 2017r. Obowiązuje od dnia 1 września 2017r.

Poniżej link, z którym należy się zapoznać:

Wybrany program wychowania przedszkolnego w grupie 4 latków:

Program wychowania przedszkolnego oparty na warstwicowej koncepcji wychowania Stefana Kunowskiego „Wokół przedszkola”

Autorzy Małgorzata Kwaśniewska, Joanna Lendzion, Wiesława Żaba-Żabińska

Godziny pracy oddziałów: