Czwartek, 25 luty 2021

mgr Małgorzata Wisła

mgr Beata Kurowska

J. angielski: mgr Sylwia Romian

1. „Baśnie, Bajki, Bajeczki” (01.02-05.02.2021)
  2. „Muzyka wokół nas” (08.02-12.02.2021)
  3. „Nie jesteśmy sami w kosmosie”(15.02-19.02.2021)
  4. Projekt „Mój wymarzony zawód” (22.02-26.02.2021)

W  LUTYM w grupie 4-latków:

• Nauczymy się piosenek „Połykacz Bajek” „Śpiewaj tak jak on” „Z Ufoludkiem w kosmos” „Moja mama i mój tata”.
  • Będziemy słuchać muzyki, dostrzegać jej piękno, wyrażać nastrój utworu muzycznego barwą palmą, grać na instrumentach perkusyjnych i uczestniczyć w zabawach przy piosence.
  • Będziemy doskonalić umiejętności budowania wypowiedzi w oparciu o wysłuchanie utwory. „Rodzinny Wiersz” – Wiesławy Żaby Żabińskiej,. „spacer po drodze mlecznej” - Ewy Stadmuller, „Domowa fabryka instrumentów” – Barbary Szelągowskiej, „Królewna Kłamczuszka” – Barbary Szelągowskiej.
  • Wykonamy prace plastyczne różnymi technikami; rysowanie kredkami, flamastrami po wyznaczonym śladzie, malowanie farbami plakatowymi, kalkowanie obrazów, wycinanie uzupełnione rysunkiem.
  • Będziemy rozwijać umiejętności posługiwania się instrukcją podczas wykonywania prac plastycznej. „ Smok” „Mandolina” „Rakieta”.
  • Będziemy utrwalać znajomość poznanych figur geometrycznych posługiwać się liczebnikami głównymi i porządkowymi w dostępnym zakresie, klasyfikować wg wielkości koloru, kształtu, liczebności, tworzyć i wyodrębniać część wspólna zbiorów.

Ważne wydarzenia:

• Zabawa karnawałowa – uroczystość grupowa,
  • „Dzień wiedzy o zwierzętach prehistorycznych – Śladami dinozaurów” – uroczystość grupowa.
Na zajęciach z języka angielskiego poznamy:

1. Let’s count! Powtarzamy i utrwalamy poznane liczebniki od 1-10. Zabawa rozwijająca pamięć i koncentrację: „ Where is number…? ”
  2. Zabawa „One potatoes”. Poznajemy nazwy owoców i warzyw: apple, plum, onion, carrot, tomato, lemon, pepper.
  3. Let’s play a game! Powtarzamy i utrwalamy poznane części ciała.
  4. The four seasons- poznajemy nazwy pór roku: spring, summer, autumn, winter. Śpiewamy piosenkę: „The four seasons song”

Dzień Ratownictwa Medycznego
12 i 13 października w salach 9 i 11 obchodziliśmy Dzień Ratownictwa Medycznego. Utrwaliliśmy numery alarmowe, nauczyliśmy się sprawdzać funkcje życiowe osoby poszkodowanej metodą "widzę-słyszę-czuję", wiemy, w jaki sposób ułożyć w pozycji bocznej ustalonej potrzebującego pomocy, a na koniec wykonaliśmy kartkę-laurkę z życzeniami dla ratowników medycznych z pogotowia ratunkowego w Grodkowie. Nie obyło się bez niespodzianki! Panowie ratownicy przyjechali we wtorek pod nasze przedszkole. Niestety nie mogli wejść do budynku, ale urządzili nam prawdziwe przedstawienie, które, co prawda oglądaliśmy przez okna, jednak i tak świetnie się bawiliśmy. Włączyli sygnały świetlne oraz dźwiękowe, a Pan Maciej-ratownik pokazał nam wnętrze karetki, przenośny defibrylator i podstawowy sprzęt, który zabierają ze sobą, gdy jadą do pacjenta. Dziękujemy i jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego.
  • Data aktualizacji: 2021-02-24 22:38:06