Środa, 25 listopad 2020

mgr Małgorzata Wisła

lic. Adriana Jurasz

J. angielski: mgr Sylwia Romian

1. ,,Mój dom” – 2.11.- 6.11.2020 r.
  2. ,,Moje prawa i obowiązki” – 9.11.- 13.11.2020 r.
  3. ,,Moje zdrowie i bezpieczeństwo” – 16.11.-20.11 2020 r.
  4. ,,Jak wyglądał świat przed milionami lat” – 23.11.- 27.11. 2020 r.

W  listopadzie w grupie 4-latków:

• poznamy opowiadania B. Szelągowskiej ,,Olek i tabletki na gardło” i „Świat sprzed milionów lat”, E. Stadtmuller ,,Czy ja jestem gość?” i „Pod jednym dachem”, wiersz I. R. Salach „ Zdrowie”
  • będziemy wspólnie rozmawiać nt poznanych utworów, uczyć się budowania prostego zdania i cierpliwego oczekiwania na kolejność wypowiedzi,
  • zdobędziemy wiedzę na temat różnorodności zabudowań architektonicznych,
  • zdobędziemy wiadomości dotyczące naszego zdrowia i nawyków higienicznych,
  • nauczymy się nowych piosenek:
  1.  ,,Porządki”, -->>pobierz
  2. ,,Urządzenia domowe”, -->>pobierz
  3. „Kolega dinozaur”, -->>pobierz
  4. „Wszystkie dzieci chcą być zdrowe”,-->>pobierz
  • wykonamy prace plastyczne:  ,,Mój ręcznik”, ,,Mój dom, mój pokój”, „Porządek na półce z zabawkami”,
  • będziemy klasyfikować przedmioty wg różnych kryteriów (wielkość, ilość, położenie w przestrzeni) wg metody E. Gruszczyk-Kolczyńskiej,
  • utrwalimy umiejętność przeliczania w zakresie 4 i więcej,
  • poznamy nazwy zwierząt zagrożonych w Polsce („Poznajemy gatunki zwierząt chronionych w Polsce” - uroczystość grupowa),
  • poznamy miejsca charakterystyczne dla stolicy naszego kraju – WARSZAWY.

Na zajęciach z języka angielskiego poznamy:

1. Nauka piosenki: „Knock, knock, Trick Or Treat!”. Słownictwo (spider, monster, ghost, bat). Zabawa z kostką rozwijająca pamięć i koncentrację: „ What’s missing?”
  2. ”This is my house”- wprowadzenie nazw pomieszczeń znajdujących się w domu (kitchen, bedroom, living room). Zabawa: „Simon says”. Nauka piosenki: „Five Little monkeys”
  3. Nauka piosenki „In my house song”. Zabawa ruchowa „ One potato”.
  4. Let’s play! Powtórzenie i utrwalenie zwrotów: jump, run, play the ball, hide and seek.

Dzień Ratownictwa Medycznego
12 i 13 października w salach 9 i 11 obchodziliśmy Dzień Ratownictwa Medycznego. Utrwaliliśmy numery alarmowe, nauczyliśmy się sprawdzać funkcje życiowe osoby poszkodowanej metodą "widzę-słyszę-czuję", wiemy, w jaki sposób ułożyć w pozycji bocznej ustalonej potrzebującego pomocy, a na koniec wykonaliśmy kartkę-laurkę z życzeniami dla ratowników medycznych z pogotowia ratunkowego w Grodkowie. Nie obyło się bez niespodzianki! Panowie ratownicy przyjechali we wtorek pod nasze przedszkole. Niestety nie mogli wejść do budynku, ale urządzili nam prawdziwe przedstawienie, które, co prawda oglądaliśmy przez okna, jednak i tak świetnie się bawiliśmy. Włączyli sygnały świetlne oraz dźwiękowe, a Pan Maciej-ratownik pokazał nam wnętrze karetki, przenośny defibrylator i podstawowy sprzęt, który zabierają ze sobą, gdy jadą do pacjenta. Dziękujemy i jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego.
  • Data aktualizacji: 2020-11-24 20:36:28