Środa, 14 kwiecień 2021

mgr Małgorzata Wisła

mgr Beata Kurowska

J. angielski: mgr Sylwia Romian

1. ,,Zwierzęta naszych pól i lasów” – 01.03.2021 r. - 05.03.2021 r.
  2. ,,Zwierzęta dżungli i sawanny” – 08.03.2021 r. - 12.03.2021 r.
  3. ,,Marcowa pogoda”– 15.03.2021 r.- 19.03.2021 r.
  4. „Wiosenne przebudzenia” – 22.03.2021 r. - 26.03.2021 r.
  5. „Wielkanoc” – 29.03.2021 r. – 02.04.2021 r.

W  MARCU w grupie 4-latków:

• Nauczymy się piosenek „Sąsiedzi”, „Dżungla”, „Pada deszcz”, „Spotkanie z wiosną”, „Zielona wiosna”
  • Będziemy doskonalić umiejętności budowania wypowiedzi w oparciu o wysłuchanie utwory: A tam tylko myszka mała opowiadanie E. Stadtmuller, Niedźwiedź i przedwiośnie- wiersz I. Fabiszewskiej, opowiadanie A. Widzowskiej Marcowa pogoda, wiersz Iwony Róży Salach Znak wiosny, opowiadanie Barbary Szelągowskiej Ptasia narada
  • Wykonamy prace plastyczne różnymi technikami; rysowanie kredkami, wypełnianie konturów plasteliną, prace przestrzenne z użyciem różnych materiałów
  • Będziemy rozwijać umiejętności posługiwania się instrukcją podczas podejmowania pierwszych prób kodowania
  • Będziemy utrwalać znajomość poznanych figur geometrycznych posługiwać się liczebnikami głównymi i porządkowymi w dostępnym zakresie, klasyfikować wg wielkości koloru, kształtu, liczebności, tworzyć i wyodrębniać część wspólna zbiorów
  • Zapoznamy się z tradycjami wielkanocnymi,
  • Poznamy gatunki wiosennych kwiatów,
  • Założymy hodowlę szczypiorku,
  • Poznamy przedstawicieli zwierząt żyjących w lesie i na polu,
  • Poznamy wybrane zwierzęta egzotyczne żyjące w dżungli i na sawanniew.

Ważne wydarzenia:

• Poznawanie miejsc charakterystycznych dla Olsztyna
  • Dzień wiedzy o zwierzętach Afryki - uroczystość grupowa.
  • Powitanie wiosny Zielony dzień w przedszkolu - uroczystość grupowa

Na zajęciach z języka angielskiego poznamy:

1. ”Spring is coming …”- nauka piosenki o wiośnie, ilustracja słów piosenki ruchem, zabawa „ One potato”
  2. Wprowadzenie słownictwa związanego z wiosną( flower, bird , lady bird, butterfly).  Zabawa rozwijająca pamięć i koncentrację „ What’s missing?”
  3. Let’s count. „1,2,3…- count with me”- nauka liczebników od 1-5.Piosenka relaksująca „Quiet Time”.
  4. Nauka piosenki „ On the Farm”. Poznajemy nazwy zwierząt hodowlanych( cat, dog, pig, duck).

Hokus-pokus, czary-mary... Andrzejki

Tradycyjnie, jak co roku, 30 listopada obchodzimy imieniny Andrzeja. Jest to magiczny czas, pełen wróżb  i niecierpliwego oczekiwania na spełnienie marzeń... W tym dniu przede wszystkim kobiety próbowały poznać swoją przyszłość lub dowiedzieć się, jaki mężczyzna jest im pisany. By tradycji stało się zadość, i my postanowiliśmy trochę poczarować... Nie tylko dziewczynki bawiły się dobrze. Chłopcy też chętnie angażowali się w zabawę... Nasze przedszkolne andrzejki naprawdę były udane!

• Data aktualizacji: 2021-04-14 00:19:46