Piątek, 4 grudzień 2020

mgr Małgorzata Wisła

lic. Adriana Jurasz

J. angielski: mgr Sylwia Romian

1. Projekt: „Emocje” – 30.11. – 04.12.2020 r.
  2. „Idzie zima ze śniegiem” – 07.12 – 11.12.2020 r.
  3. „Idą święta” –  14.12 – 18.12.2020 r.
  4. „Tradycje bożonarodzeniowe”  – 21.12. – 25.12.2020 r.
  5. „Mijają dni, miesiące, lata…” -  28.12. - 01.01.2021 r.

W  grudniu w grupie 4-latków:
  • poznamy wiersz M. Konopnickiej: „Stefek Burczymucha” i K. Datkun-Czerniak: „Pracowita zima”,  oraz opowiadania: S. Doroszuk, J. Gawryszewskiej i J. Hermanowskiej: "Z pamiętnika Agaty”, B. Szelągowskiej: „Pieluszkowe śnieżki”, E. Stadtmuller: „Wigilijny gość” i „Czas o nikim nie zapomina”,
  • będziemy wspólnie rozmawiać nt. poznanych utworów, uczyć się budowania prostego zdania i cierpliwego oczekiwania na kolejność wypowiedzi,
  • będziemy gościć w naszej sali św. Mikołaja i zaprzęg reniferów (uroczystość grupowa - „Mikołajki”),
  • zdobędziemy wiadomości na temat upływającego czasu i jego następstw,
  • utrwalimy umiejętość stosowania określeń położenia przedmiotów nad, pod, obok, pomiędzy, za,
  • nauczymy się używania jednostek miary: długi, krótki, równy, mniejszy, większy,
  • będziemy uczestniczyć w projekcie „EMOCJE”,
  • nauczymy się nowych piosenek: „Pierwszy śnieg”, „Już święta”,
  • wykonamy prace plastyczne: „Emocje”, „Pierwszy śnieg”, „Zielona choineczka”, „Rodzinne święta”,
  • zdobędziemy wiedzę w zakresie umiejętności okreśania (szacowania) długości i miary przedmiotów wg metody E. Gruszczyk-Kolczyńskiej,
  • utrwalimy umiejętność przeliczania w zakresie 4 i więcej,
  • będziemy kolędować i ubierać choinkę w naszej sali,
  • weźmiemy udział w uroczystości grupowej: „Dzień wiedzy o zwierzętach Europy”,
  • poznamy stolicę województwa dolnośląskiego - Wrocławia,
  • rozwiniemy kompetencje kluczowe: osobiste, społeczne, obywatelskie, w zakresie umiejętności uczenia się, w zakresie przedsiębiorczości, w zakresie rozumienia i tworzenia informacji, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, matematyczne, w zakresie posługiwania się językiem ojczystym i obcym.

Na zajęciach z języka angielskiego poznamy:
  1. “Let’s play!”. Powtórzenie i utrwalenie zwrotów: jump, run, play the ball, hide and seek.
  2. „Santa Claus is coming to Town” – poznajemy słownictwo związane ze Świętym Mikołajem: Santa Claus, prezent, white beard, red hat. Zabawa z piosenką: „Santa, where are you?”
  3. „It’s Winter, it’s cold”- poznajemy słownictwo związane z zimą: snowman, snowball, angel,
  4. „Christmas magic”- Poznajemy słownictwo związane ze świętami Bożego Narodzenia - christmas tree, prezent, star, mistletoe. Nauka piosenki „Little snowflake”.
  5. .Zabawa: „Hide and seek monkey”. Powtórzenie i utrwalenie słownictwa z całego miesiąca. Nauka rymowanki: „ It’s cold”

Informacje ogólne
Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021
  1. Wdrażanie nowej podstawy programowej w szkołach ponadpodstawowych ze szczególnym uwzględnieniem edukacji przyrodniczej i matematycznej. Rozwijanie samodzielności, innowacyjności i kreatywności uczniów.
  2. Wdrażanie zmian w kształceniu zawodowym, ze szczególnym uwzględnieniem kształcenia osób dorosłych.
  3. Zapewnienie wysokiej jakości kształcenia oraz wsparcia psychologiczno – pedagogicznego wszystkim uczniom z uwzględnieniem zróżnicowania ich potrzeb rozwojowych i edukacyjnych.
  4. Wykorzystanie w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość. Bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych.
  5. Działania wychowawcze szkoły. Wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych.

PODSTAWA PROGRAMOWA

Plan pracy grupy realizowany jest na podstawie Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego wynikającej z Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 lutego 2017r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej, w tym dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym, kształcenia ogólnego dla branżowej szkoły I stopnia, kształcenia ogólnego dla szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy oraz kształcenia ogólnego dla szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy oraz kształcenia ogólnego dla szkoły policealnej (Dz. U. poz. 356 oraz z 2018r. Poz. 1679) ogłoszonego dnia 24 lutego 2017r. Obowiązuje od dnia 1 września 2017r.

Poniżej link, z którym należy się zapoznać:

Wybrany program wychowania przedszkolnego w grupie 4 latków:

Program wychowania przedszkolnego oparty na warstwicowej koncepcji wychowania Stefana Kunowskiego „Wokół przedszkola”

Autorzy Małgorzata Kwaśniewska, Joanna Lendzion, Wiesława Żaba-Żabińska

Godziny pracy oddziałów: