Czwartek, 4 marzec 2021

mgr Małgorzata Wisła

mgr Beata Kurowska

J. angielski: mgr Sylwia Romian

1. „Baśnie, Bajki, Bajeczki” (01.02-05.02.2021)
  2. „Muzyka wokół nas” (08.02-12.02.2021)
  3. „Nie jesteśmy sami w kosmosie”(15.02-19.02.2021)
  4. Projekt „Mój wymarzony zawód” (22.02-26.02.2021)

W  LUTYM w grupie 4-latków:

• Nauczymy się piosenek „Połykacz Bajek” „Śpiewaj tak jak on” „Z Ufoludkiem w kosmos” „Moja mama i mój tata”.
  • Będziemy słuchać muzyki, dostrzegać jej piękno, wyrażać nastrój utworu muzycznego barwą palmą, grać na instrumentach perkusyjnych i uczestniczyć w zabawach przy piosence.
  • Będziemy doskonalić umiejętności budowania wypowiedzi w oparciu o wysłuchanie utwory. „Rodzinny Wiersz” – Wiesławy Żaby Żabińskiej,. „spacer po drodze mlecznej” - Ewy Stadmuller, „Domowa fabryka instrumentów” – Barbary Szelągowskiej, „Królewna Kłamczuszka” – Barbary Szelągowskiej.
  • Wykonamy prace plastyczne różnymi technikami; rysowanie kredkami, flamastrami po wyznaczonym śladzie, malowanie farbami plakatowymi, kalkowanie obrazów, wycinanie uzupełnione rysunkiem.
  • Będziemy rozwijać umiejętności posługiwania się instrukcją podczas wykonywania prac plastycznej. „ Smok” „Mandolina” „Rakieta”.
  • Będziemy utrwalać znajomość poznanych figur geometrycznych posługiwać się liczebnikami głównymi i porządkowymi w dostępnym zakresie, klasyfikować wg wielkości koloru, kształtu, liczebności, tworzyć i wyodrębniać część wspólna zbiorów.

Ważne wydarzenia:

• Zabawa karnawałowa – uroczystość grupowa,
  • „Dzień wiedzy o zwierzętach prehistorycznych – Śladami dinozaurów” – uroczystość grupowa.
Na zajęciach z języka angielskiego poznamy:

1. Let’s count! Powtarzamy i utrwalamy poznane liczebniki od 1-10. Zabawa rozwijająca pamięć i koncentrację: „ Where is number…? ”
  2. Zabawa „One potatoes”. Poznajemy nazwy owoców i warzyw: apple, plum, onion, carrot, tomato, lemon, pepper.
  3. Let’s play a game! Powtarzamy i utrwalamy poznane części ciała.
  4. The four seasons- poznajemy nazwy pór roku: spring, summer, autumn, winter. Śpiewamy piosenkę: „The four seasons song”

Informacje ogólne
Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021
  1. Wdrażanie nowej podstawy programowej w szkołach ponadpodstawowych ze szczególnym uwzględnieniem edukacji przyrodniczej i matematycznej. Rozwijanie samodzielności, innowacyjności i kreatywności uczniów.
  2. Wdrażanie zmian w kształceniu zawodowym, ze szczególnym uwzględnieniem kształcenia osób dorosłych.
  3. Zapewnienie wysokiej jakości kształcenia oraz wsparcia psychologiczno – pedagogicznego wszystkim uczniom z uwzględnieniem zróżnicowania ich potrzeb rozwojowych i edukacyjnych.
  4. Wykorzystanie w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość. Bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych.
  5. Działania wychowawcze szkoły. Wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych.

PODSTAWA PROGRAMOWA

Plan pracy grupy realizowany jest na podstawie Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego wynikającej z Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 lutego 2017r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej, w tym dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym, kształcenia ogólnego dla branżowej szkoły I stopnia, kształcenia ogólnego dla szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy oraz kształcenia ogólnego dla szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy oraz kształcenia ogólnego dla szkoły policealnej (Dz. U. poz. 356 oraz z 2018r. Poz. 1679) ogłoszonego dnia 24 lutego 2017r. Obowiązuje od dnia 1 września 2017r.

Poniżej link, z którym należy się zapoznać:

Wybrany program wychowania przedszkolnego w grupie 4 latków:

Program wychowania przedszkolnego oparty na warstwicowej koncepcji wychowania Stefana Kunowskiego „Wokół przedszkola”

Autorzy Małgorzata Kwaśniewska, Joanna Lendzion, Wiesława Żaba-Żabińska

Godziny pracy oddziałów: