Poniedziałek, 19 sierpień 2019
Wyprawka początkującego przedszkolaka

• komplet pościeli czyli: jasiek z pasującą do niego poszewką zapakowane w worku materiałowym.
  • wygodna piżamka - aby poobiedni odpoczynek był miły i przyjemny (nawet jeśli twoje dziecko lubi drzemki w tym w czym chodzi, to ważny element nauki ubierania, higieny i odróżniania tego czasu). Warto od razu kupić dwie na zmiany (będzie można wymienić je do prania). Powinny być lekkie i łatwe do założenia.
  • komplet ubrań na zmianę czyli: spódnica na gumkę/spodnie, majteczki, skarpetki, ewentualnie rajstopki, T-shirt z krótkim i długim rękawem, rozpinana bluza lub sweter (najlepszy suwak). Maluch co prawda umie korzystać z toalety, ale może zdarzyć się wpadka. Oczywiście dostosowany do pory roku. Najważniejsze! Wszystkie ubrania łatwe do samodzielnego zakładania i zdejmowania (w podpisanym worku - zostają w szatni na półce indywidualnej).
  • kapcie na zmianę - wygodne, takie by maluch mógł je sam założyć i zdjąć, oddychające, z gumową podeszwą, trzymające stabilnie stopę dziecka i chroniące przed urazami. Obydwa podpisane.
  • ulubiona przytulanka (lub inny osobisty przedmiot) - doda maluchowi pewności siebie i przypomni dom. Lepiej, żeby to nie była ta jedna jedyna przytulanka, która jak zginie lub się zniszczy wywoła płacz. Może jakaś druga, też lubiana, która będzie tą „przedszkolną” przytulanką.
  • DOBRY HUMOR!!!

• Data aktualizacji: 2019-08-15 17:05:11