Piątek, 4 grudzień 2020 
Imieniny:
« » 
30.04. czwartek

Witajcie drogie przedszkolaki!

 I

Na rozbudzenie proponuję Wam dzisiaj zabawę „ My klepiemy do rytmu”. Możecie poklepać z mamą, tatą, siostrą, bratem, babcią, dziadkiem:)

Klepiemy do rytmu - YouTube

www.youtube.com› watch

 II

Dziś przybliżę Wam trochę sylwetkę Józefa Elsnera. Wiecie kto to był? Nie? W takim razie usiądźcie wygodnie i poproście kogoś starszego, o przeczytanie poniższych informacji:)

 

JÓZEF ELSNER

 

Urodził się 1 czerwca 1768 w Grodkowie na Śląsku.Gdyby zapytać kogoś o to, kim był Józef Elsner, zapewne większość odpowiedziałaby: to nauczyciel Fryderyka Chopina. Jednak jego zasługi dla polskiej kultury muzycznej są dużo większe- przez wiele lat był dyrektorem Teatru Narodowego, działał także jako kompozytor. Elsner stał się twórcą polskiego stylu narodowego. Ale żeby Was nie zanudzać poprosimy rodziców/opiekunów, o włączenie prezentacji, która umieszczona jest poniżej. Miłego oglądania Wam życzę.

 III

Na zakończenie możecie zrelaksować się słuchając muzyki skomponowanej właśnie przez Józefa Elsnera.

Józef Elsner| Symfonia C-dur op. 11 | 2/4 | Andante - NINATEKA

http://ninateka.pl › film › jozef-elsner-symfonia-c-dur-op-11-2-4-andante

 

Myślę, że na dziś wystarczy, W końcu zbliża się Majówka, w związku z tym Wam i rodzicom należy się trochę odpocznku. Ale jeżeli ktoś ma ochotę na więcej, to na dole strony będzie można pobrać plik z ćwiczeniami grafomotorycznymi. Coś dla chłopca i dziewczynki:)

 

Życzę Wam miłego wypoczynku i uważajcie na siebie.

 


ZAŁĄCZNIKI DO POBRANIA
  • Data aktualizacji: 2020-12-03 22:07:27
  • Licznik odwiedzin: 11953474