Dla rodziców

W okresie świąt Bożego Narodzenia kolędy radują serca Polaków, pogłębiają więź rodzinną i narodową, dlatego właśnie każdego roku Przedszkole Publiczne Nr 2 w Grodkowie organizuje Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek pod hasłem „Hej kolęda, kolęda”.
Tego roku wydarzenie to miało miejsce 31.01.2023r.
Uczestnikami Przeglądu były dzieci 6 – letnie z Gminy Grodków.
W tegorocznej edycji Przeglądu wzięło udział 10 zespołów, reprezentujących przedszkola i oddziały przedszkolne z Gminy Grodków: Przedszkole Publiczne w Wierzbniku, Niepubliczne Przedszkole „Puchatek” w Grodkowie, Niepubliczne Przedszkole w Gałązczycach, oddział przedszkolny z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipowej, oddział przedszkolny z Publicznej Szkoły Podstawowej w Gnojnej, oddział przedszkolny z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kolnicy oraz cztery oddziały 6 – latków z Przedszkola Publicznego Nr 2 w Grodkowie.
Każda z grup, biorących udział w Przeglądzie wykonała jedną kolędę i jedną pastorałkę. Przedszkolaki zaprezentowały wspaniałe talenty wokalne, wzbogacone gestykulacją oraz choreografią. Występy uświetniły również ciekawe stroje i rekwizyty. Każdy występ nagradzany był gromkimi brawami!
Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi: Burmistrz Grodkowa – Pan Marek Antoniewicz. Komisja Konkursowa, w składzie: Dyrektor Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Grodkowie - Pani Anna Wołk- Łaniewska, Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 2 w Grodkowie - Pani Ewa Winiarska, Pani Monika Dzienisieńko – instruktor zajęć wokalnych w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Grodkowie oraz Pani Alicja Morawska - przewodnicząca Rady Rodziców Przedszkola Publicznego nr 2 w Grodkowie - brała pod uwagę przede wszystkim: wybór odpowiedniego repertuaru, opanowanie pamięciowe tekstu i melodii, czystość i poprawność wykonania oraz ogólny wyraz artystyczny.
Zwycięzcom Przeglądu wręczono nagrody oraz dyplomy. Sponsorami nagród byli Burmistrz Grodkowa – Pan Marek Antoniewicz oraz Przedszkole Publiczne Nr 2 w Grodkowie.

I miejsce ex aequo zajęły:

  • dzieci z oddziału przedszkolnego z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipowej,
  • dzieci z oddziału przedszkolnego z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kolnicy,
  • przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Puchatek” w Grodkowie
  • 6 - latki z grupy „Liski” z Przedszkola Publicznego nr 2 w Grodkowie.

II miejsce ex aequo zajęły:

  • dzieci z oddziału przedszkolnego z Publicznej Szkoły Podstawowej w Gnojnej,
  • 6 – latki z grupy „Krasnoludki” z Przedszkola Publicznego nr 2
  • 6 – latki z grupy „Delfinki” z Przedszkola Publicznego nr 2.

Miejsce III ex aequo zajęły:

  • dzieci z Przedszkola Publicznego w Wierzbniku,
  • przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola w Gałązczycach,
  • 6 - latki z grupy „Jagódki” z Przedszkola Publicznego nr 2 w Grodkowie.

Organizatorzy dziękują wszystkim małym wykonawcom, nauczycielom i rodzicom za profesjonalne przygotowanie uczestników. Młodym artystom gratulujemy talentu i odwagi, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Przeglądu!

Beata Biernat

 do góry