Grupy dzieci

Religia:

lic. Maria Zioła

AKTUALIZACJA - szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat

OPŁATY ZA  WYŻYWIENIE  DZIECKA NALEŻY DOKONYWAĆ NA KONTA:

ODBIORCA:

Przedszkole Publiczne nr 2 w Grodkowie ul. Kościuszki 4

W tytule wpłaty należy podać imię i nazwisko dziecka, oraz numer sali do której obecnie uczęszcza

Wyżywienie: 56 1020 3668 0000 5902 0290 0082

Godziny: 54 1020 3668 0000 5002 0290 0074

Tematyka kompleksowa:

1.  Moja miejscowość, mój region (02.05 - 06.05.2022 ).
  2. Moja ojczyzna (09.05 – 13.05.2022 ).
  3. Łąka w maju (16.05. - 20.05.2022).
  4. Święto rodziców (23.05. - 27.05.2022).

W miesiącu maju w naszej grupie:

• poznamy opowiadania i wiersze:  ,,Małe miasteczko”, ,,Kim jesteś” , ,,Zakochany w syrenie”, ,,Księżniczka na ziarnku grochu”, ,,Mama i tata”, „Festyn”

• będziemy wspólnie rozmawiać nt poznanych utworów, uczyć się budowania prostego zdania i cierpliwego oczekiwania na kolejność wypowiedzi

• zdobędziemy wiadomości dotyczące naszego kraju Polski, miejsca na mapie Europy oraz poznamy nowe środowisko przyrodnicze łąkę – jej mieszkańców i rośliny

• nauczymy się nowych piosenek: ,,Najpiękniejsze miejsca świata”, ,,Syrenka”, ,,Wiosna na łące”, ,,Mój tata”. Będziemy bawić się do ich melodii i słów

• wykonamy prace plastyczne ilustrujące realizowane tematyki kompleksowe, przygotujemy drobne upominki z okazji Dnia Mamy i Taty

• będziemy klasyfikować przedmioty wg różnych kryteriów , przeliczać, rozwijać umiejętności matematyczne, rozwijać intuicje geometryczne (poznamy sześcian)

• będziemy uczestniczyć w uroczystości grupowej: Dzień Flagi, Dzień Mamy i Taty

• będziemy rozmawiać o naszej narodowej tożsamości

• będziemy realizować zagadnienia z programu „Z kulturą mi do twarzy”- „Dzieci nie jedzą śmieci”, „Moje korzenie”, „Paleta barw”;

• będziemy realizować zagadnienia z Programu „Z ekologią mi do twarzy”-„ Zanieczyszczenie powietrza- smog”;

• będziemy realizować zagadnienia z Programu „Skąd się biorą produkty ekologiczne”- „Zdrowy tłuszcz, oliwa na nasz organizm dobrze wpływa”; „Ucztujemy, zdrową żywność jemy”.

Andrzejki to stary ludowy zwyczaj. Wróżby czyniono 29 listopada w wigilię andrzejek. Miały one dać odpowiedź na długo oczekiwane pytania. W Wigilię św. Andrzeja prześcigano się w pomysłach, by z najróżniejszych oznak wyczytać swoją przyszłość. Tradycje wróżb przetrwały do dzisiaj. Obecnie andrzejki są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Koniec listopada, to czas czarów, wróżb, przepowiadania, co przed nami. Nasze przedszkolaki również chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka... Kręciły kołem fortuny, losowały ukryte w kartach zawody, słuchały przepowiedni wróżki Semiramidy, ustawiały buty, by sprawdzić, który pierwszy przekroczy próg sali... Ufff. Były tańce, harce i odpoczynek przy poczęstunku. Maaagia!