Dla rodziców

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” ustanowiony przez Sejm RP jako wyraz hołdu dla bohaterów antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy po II wojnie światowej przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej. „Pamięć o Żołnierzach Wyklętych jest nam potrzebna, aby wychować współczesne i przyszłe pokolenia dlatego też zaprosiliśmy do naszego przedszkola wyjątkowych gości, a mianowicie pana Sławomira Kudlińskiego i Konrada Walczaka – członków Stowarzyszenia Miłośników Historii i Wojskowości IM.RTM. Witolda Pileckiego
”Kryptonim T-IV” – grupa GRH Brzask. Ta wizyta to z jednej strony hołd ofiarom, bohaterom, tym, którzy potrafili wybierać, a z drugiej – wspaniała i żywa lekcja patriotyzmu dla naszych przedszkolaków. Panowie z wielką pasją przekazywali w umiejętny sposób historię żołnierzy niezłomnych, a dzieci i panie nauczycielki z ciekawością i wielkim wzruszeniem słuchały tych niesamowitych opowiadań. Składamy serdeczne podziękowania za złożoną w naszym przedszkolu wizytę.

 do góry