Dla rodziców

12.10.2023 r. w Przedszkolu Publicznym nr 2 w Grodkowie miały miejsce dwa ważne wydarzenia.


Pierwsze z nich to obchody 250 rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, a drugie to uroczyste otwarcie oddziałów Przedszkola Publicznego nr 2 w Grodkowie przy ul. Mickiewicza 13.


Wśród zaproszonych gości wymienić można Wiceburmistrza Grodkowa Pana Waldemara Wójcickiego, dyrektorów szkół i przedszkoli Gminy Grodków, dyrektorów i przedstawicieli zaprzyjaźnionych instytucji użyteczności publicznej, jak i prezydium Rady Rodziców Przedszkola Publicznego nr 2 w Grodkowie.


Dzieci z grup 6-latków: „Biedroneczki”, „Słoneczka” i „Tygryski” pod przewodnictwem swoich nauczycielek przygotowały wspaniały występ artystyczny poświęcony roli przedszkola w systemie edukacji . Przekazały na ręce Wiceburmistrza Grodkowa wykonany przez siebie symboliczny klucz do nowo wyremontowanego przedszkola, w którym rozpoczęły edukację z dniem 1 września 2023 r. Nowo otwarty budynek Przedszkola Publicznego nr 2 w Grodkowie posiada bogatą historię.
Należał niegdyś do Szkoły Podstawowej nr 2 w Grodkowie, następnie został przekształcony w Gimnazjum Publiczne nr 2 im. Józefa Elsnera, a w dobie kolejnych zmian w oświacie po likwidacji gimnazjów został oddany do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Grodkowie im. Józefa Lompy. Obecnie po remoncie placówka jest nowoczesnym, dobrze wyposażonym, 4-oddziałowym przedszkolem. Jako jedyne przedszkole w Grodkowie ma do dyspozycji własną salę gimnastyczną.


Przedszkolaki przygotowały również upominki i wręczyły je zaproszonym gościom. Dzień zakończył się wspólnym pamiątkowym zdjęciem.


Dziękujemy dzieciom i nauczycielom za piękne występy, a wszystkim gościom za uświetnienie tych uroczystości.


Ewa Winiarska

 do góry