Dla rodziców

Obchody 20-lecia działalności Ogólnopolskiego Programu

OPTYMISTYCZNE PRZEDSZKOLE autorstwa Ireny Dzierzgowskiej i Mireli Nawrot

Jak co roku, 10 maja, już po raz trzynasty obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogólnopolskie Święto Optymizmu.

Był to dzień wypełniony wieloma atrakcjami i ciekawymi zadaniami do wykonania przez dzieci i nauczycieli. W przedszkolu było zielono dzięki tematycznym dekoracjom i zielonym strojom uczestników zabawy.

O godzinie 9:30 spotkaliśmy się wszyscy w ogrodzie przedszkolnym, zamienionym tego dnia w Królewski Ogród Kompetencji. Czekały tam na nas, cztery z siedmiu, Stacje Aktywności: Ogród Oddechu, Ogród Pytań o Cokolwiek, Ogród Opowiadań i Ogród Życzeń. Każdy optymistyczny przedszkolak otrzymał Królewski Paszport Optymisty. Wklejano w nim kolorowe znaczki, rysowano i przybijano pieczątki potwierdzające wykonanie przez uczestnika zadań w poszczególnych ogrodach. Dzieci radośnie dmuchały piórka, robiły bańki mydlane, bawiły się oddechem, zadawały różnorodne pytania i odpowiadały na wylosowane tematy i zagadki. Przy pomocy różnych rekwizytów tworzyły opowiadania, składały życzenia i wyklejały kolorowy ogród optymistycznych myśli. 

Po zabawach w ogrodzie wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników XIII Święta Optymizmu.

Po krótkim odpoczynku wróciliśmy do sal przedszkolnych, gdzie czekały na nas kolejne Stacje Aktywności: Ogród Myśli, Ogród Kreatywności i Ogród Emocji. Końcowym efektem wspólnej pracy było wykonanie Zielonej Flagi Kompetencji, na których znalazły się kolorowe kwiaty, bajeczne motyle, optymistyczne hasła oraz logo naszego przedszkola.

Wszystkie dzieci zdobyły po siedem potwierdzeń w swoich Królewskich Paszportach Optymisty i z zadowoleniem pokazywały je rodzicom i opiekunom.

Dzieci i nauczycielki dołożyły wszelkich starań, aby ten dzień był wyjątkowo optymistyczny, a Zielone Flagi Kompetencji długo będą zdobić hole naszego przedszkola.

 do góry